Kadınlara daha çok saygı duymalı ve onların kararlarına güvenmeliyiz. Kadınların güvenliği yok! Erkeklerinde yok! ancak toplum tüm sözcüleri Erkek, bakın etrafınıza kadınlar çok az ve hep saygıdan eşitlikten bahsederken bile az olduklarını unutuyoruz.

Siyasi partilerde sadece göstermelik kadın üyeler, derneklerde yok denecek kadar azlar. Ve hep arkadalar, bazen öndeler eşlerini çocuklarını savunurken hep en öndedirler. Erkekler bazen arkadadır, kadınların kendilerini motive ettiğini bildiklerinde ve kendilerine yalan söyleyemediklerinde….

Evet Türkiye’de 35 milyon kadın çalışabilir durumda ve çalışmaya hazır olan sadece bir buçuk milyon, ancak çalışan sayısı bir milyon bile değil. bunun suçlusu biziz Erkekler çünkü toplumda sözcü erkeklerdir. maalesef söz kadınlarda ancak sözcülük kesinlikle erkeklerdedir. Kadın can güvenliğini sağlayamazken birde üstüne her türlü mobing baskısı ile çalışmaya çalışmaktadır. nasıl olacakta bu çalışan kadın sayısısın arttıracaktır?

Yine söz Mustafa Kemal ATATÜRK’te;

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, “Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir” sözleriyle, toplum içinde kadınlara verdiği önemi her fırsatta dile getiriyordu. Gerçekleştirdiği reformlarla Türk kadınlarının haklarını teslim etti, ve birçok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı verilmesini sağladı.

Evet bu 8 mart kadınlar gününde önce tüm depremzede kadınların zorluklarının azalmasını diliyor ve tüm kadınlara saygılarımızı sunuyoruz.