Geçtiğimiz hafta MOBİSAD Başkanı Sayın Mustafa Kemal TURNACI ve TUYAD Başkanı Hayrettin ÖZAYDIN MOBİSAD binasında bir araya geldiler.

Sayın TURNACI ve  ERTİN’in daha önceki TUYAD ziyaretlerinde görüşülen STK’ların görevi olan sektörel çalışmaların iki dernek ortak işbirliği çerçevesinde yapılması. Sektör adına BTK, çeşitli Bakanlıklar, İTO ve ISO’da temsilin birlikte sağlanması, yaygın servis ve satış ağlarında yaşanan sorunların giderilmesi çalışmalarının yapılması hakkında gelinen son durumun değerlendirildiği, Ülkemizde yerli ve milli ürünlerin yaygın hale gelme çalışmaları, imalatın desteklenmesi ve haksız rekabetin önlenmesi, ÖTV ve KDV oranlarında makul seviyelerin yakalanması, mobil operatörlerin ortak çalışma standartlarının oluşturulması konularının tekrar tartışıldığı, TUYAD ve MOBİSAD projelerinin olabildiğince birlikte yürütülmesi, TUYAD Projeleri Akılçelen ve Tekno Sanayi Sitesi çalışmalarında birliktelik oluşturulması ve TUYAD’ın MYK Yetkilendirilmiş Kuruluş olması, Uydu ve Kablo Montajcısı yetki belgesi vermesi ile ilgili süreci paylaşan ÖZAYDIN, MYK başkanı Adem CEYLAN ile yapılan görüşmenin sonuçlarını Sayın TURNACI ve ERTİN ile paylaştı.  her bölgesinde yetki belgesi, yeterlilik ve akreditasyon çalışması ile ilgili ÖZAYDIN’nın verdiği bilgiler ile Sayın TURNACI da MYK çalışmalarını ortak yürütmek ve konu ile ilgili bu hafta MOBİSAD Heyeti MYK Başkanı Adem CEYLAN’nı ziyaret etme kararı aldı.

Sayın TURNACI , ERTİN ve MOBİSAD çalışanlarına TUYAD ziyaretimizden duyduğumuz memnuniyeti belirtmek ister, teşekkürlerimizi sunarız.