Telekomünikasyon dernekleri İTO seçimleri için birlikte çalışacağız

9 Kasım’da yapılması beklenen İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimleri için telekomünikasyon dernekleri ittifak yapacağız. 7116 üyesi bulunan komitede maalesef sektörü temsil eden firma sayımız yok denilecek kadar az. Toplam 9 komite üyesi ve dört meclis üyesi ile temsil edilen sektörümüz adına maalesef beklenen çalışmalar yapılmamaktadır. 67. Komite olan telekomünikasyon sektör temsilcileri 30 yıldır aynı klişelerden oluşmakta artık değişim için ittifak çalışmaları yapıyoruz.

“Sektör sorunlarımızı ve almak istediğimiz destekleri daha güçlü biçimde anlatacağız”

TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın, seçim öncesi başlayan çalışmaları anlattı: “İTO’da uydu ve Elektronik sanayicilerinin, içerik ve dağıtımcıların temsil edildiği komite maalesef bizlerin sorun ve önerilerini dinlememekte ve çözüm oluşturamamaktadır.

  1. komitede sektör adına 30 yıldır aynı kişiler vaz geçmeden ve alışkanlık edinmiş şekilde görev almaktadır. Kimse bu arkadaşlarımızın ne hizmetler yaptığını bilememektedir.”

 “Sektörümüzün temsil gücü artacak”

“Telekomünikasyon 67’nci grupta 9 kişiyle temsil eden sektör grubumuz 9 ayrı dernek başkanımızın yönetimde olması ve sektörü yakından takip eden bir duayenin grup sözcüsü ve danışmanı olması ile planlamaktayız. Böylece yönetim kurulu üyeleri hem kendi şirketleri hem de başkanlığını yaptıkları dernek tüm üyelerini temsil edecektir. Hepimiz yönetimde kararlara alırken uygulamayı da profesyonel bir sektör temsilcisi hepimiz adına yapacaktır. Bu uygulama bizi hem haklı rekabetçi hem de başarılı bir grup haline getirecektir. Ve seçilen yönetim olarak bir dönem görev yaparak diğer dönem yeni arkadaşlara yer açacağız.”

 

“İTO başkanı kim olacak şimdiden ön görümüz yok.”

“İstanbul Ticaret Odası, 640 bini aşkın üyesiyle dünyanın en büyük ve köklü ticaret odasıdır. Firmalarımızın uluslararası ticaretten daha fazla pay alan, küresel boyutlardaki siyasi ve ekonomik oluşumları kendi yararı doğrultusunda yönlendirebilen bölgesel bir güç olmasına katkıda bulunma vizyonuyla hareket eden yapıyı muhafaza etmeleri gerekmektedir. Tüm İstanbul firmalarımızı 09 Kasım Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılacak seçimlere sorumluluklarını yerine getirmeleri adına davet ediyoruz.”