2005 yılında kurulan CTech Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş. (CTECH); Savunma, Havacılık Ve Uzay, Yayıncılık, Haberleşme, Siber Güvenlik ve Modelleme-Simülasyon alanlarında faaliyet göstermekte olup, 2018 yılından itibaren Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’nin (TUSAŞ) iştiraki olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

CTECH,’in özellikle uydu haberleşme alanında, hava platformları başta olmak üzere geliştirdiği özgün çözümleri bulunmaktadır.

CTECH, tamamı milli olarak geliştirilen TÜRKSAT T6 Projesinin geliştirme ortaklarından biridir. Ayrıca uzay kalifiye uydu haberleşme ürünleri kapsamında ülkemizin ilk ihracatını gerçekleştirmiştir.

Millî Savunma Bakanlığı’nın MİLLİ Gizli ve NATO Gizli Tesis Güvenlik Belgesi, Üretim Müsaadesi Belgesi ve AS9100D – IS0-9001:2021 – ISO27001 Yönetim Sistemi Belgelerine sahiptir. Çalışmalarda ECSS, CMMI Seviye-3, IEEE-12207, IEEE-15288 ve MlL-STD-973, ANSI7EIA 649 gibi uluslararası kabul görmüş standart/yaklaşımlar dikkate alınmaktadır.

CTECH’in merkez ofisi; İstanbul Kurtköy’de Teknopark İstanbul Kampüsünde yer almakta olup, Ankara Bilkent Cyberpark Kampüsünde şubesi ile birlikte toplamda 4000 m2‘lik AR-GE ve üretim altyapısı bulunmaktadır.

Firmanın tüm detaylı bilgilerine www.ctech.com.tr web sitesinde ulaşabilirsiniz. Ülkemizde ve bölgemizde yapacağı çalışmalar için başarılar diliyoruz. TUYAD kurumsal üyeleri ile eş zamanlı yapılacak çalışmalar ile sektörümüze değer katacağına inancımız tamdır.