15 Temmuz Darbe Girişimi 2016 yılında darbecilerin Yurtta Sulh Harekâtı verdiği kalkışma, bombalar ve mermilerin altında binlerce insanın ölmesi ve yaralanması ile sonuçlandı.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan bir kısım hain askeri mürettebat ve askeri donanım ile milletimiz vuruldu.

 

Ulusal ilk televizyon kanalımız olan TRT‘yi ve ardından TÜRKSAT uydu merkezini işgal eden kalkışmacılar korsan darbe bildirisi okutarak güçlü ve haklı olduklarını yayımladılar.

 

O gece binlerce insan öldü. Yanlış ve doğru birbirini yuttu, yüzlerce masum asker ve sivil yurttaşımız da maalesef vefat etti. Şehit olanlar, gazi kalanlar, masumlar ve hain darbe girişimcileri hepsi Türkiye tarihine yazıldılar.

 

Şimdi binlerce insan yurt dışında ve yine binlerce insan hapishanelerde haklı veya haksız yere ceza çekmekte ve devam eden mahkemelerin sonucu beklenmektedir.

 

Allah ülkemize bir daha bu kötü ve kara geceyi yaşatmasın. Her türlü terör örgütünü ve militarist yapılanmayı kınıyor, kabul etmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarının kurduğu yolda yürümeye ilelebet devam edecektir.

 

Milletlimiz her güçlükte yeni bir destan yazmış, yazacaktır da. Türk’ün önüne geçilemez önü kesilemez. Hepimiz askeriz. Vatanımızın bir karış toprağı için seve seve can verebiliriz.

 

Hak, Adalet ve özgürce yaşam için, demokrasi, bağımsız yargı, yasama ve yürütme için ilelebet tam özgürlükçü davamıza sahip çakacağız.

15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybeden kahraman asker ve sivil tüm vatandaşlarımızı rahmet ile anıyor ve bu kalkışmada gerçekten yara alan canını hiçe sayarak vatanı müdafaa eden tüm gazilerimize bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Bu hain kalkışmayı destekleyen, içinde var olan ve savunanları en şiddetli biçimde kınıyoruz.  14 07 2022

 

Hayrettin Özaydın

TUYAD Başkanı