KANAAT Elektronik’den Mustafa SELE ve HACER Mobilya’dan Abdullah AYDIN, TUYAD Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin ÖZAYDIN’nı TUYAD Ataşehir ofisinde ziyaret etti.
Sayın SELE ve AYDIN , TUYAD Başkanı ÖZAYDIN ile sektördeki gelişmeler, ekonomik durumu ve sektör içi tanıtım faaliyetleri hakkında görüştü. 2019 yılında yapılması beklenilen TUYAD FREE IPTV Projesi ve Uydu Taramaları hakkında görüşmeler yapan SELE, AYDIN ve ÖZAYDIN, sektörü yakından ilgilendiren “Onaylı Malzeme kullanımı”, “Frekans değişikliği”, “SD+HD” konuları yanı sıra “MYK imtihanı” ve “TUYAD Eğitim ve Sertifikalandırma” ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.
Halen uygulamada olan mesleki çalışma ruhsat gereksiniminde oda kaydı, MYK belgelendirme ile gerçek meslek erbaplarının işini yapmasına vesile olacak. Günümüzde oda kaydı yapılan her tüccar mesleki yeterlilik aranmadan iş yeri açabilmekte ve UYDU TV sektörüne hizmet etmiş gerçek sanatkâr ve tamircinin alternatifini oluşturarak haksız rekabet sağlayabilmektedir. Mesleki Yeterlilik Kurumu ve TUYAD iş birliği ile verilecek sertifika sayesinde sektöre gerçekten hizmet etmiş işin erbabı tekniker ve sanatkâr korunmuş olacaktır.
Sayın SELE’ye ve AYDIN’na ziyaretlerinden dolayı duymuş olduğumuz memnuniyeti belirtmek ister, projelerimizde destekçimiz olacaklarından dolayı kendilerine şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.