2000’DEN BERİ UYDU ve TELEKOMDA SÖZ SAHİBİ OLAN TUYAD KURULUŞUNUN 20. YILINDA EN BAŞARILI FİRMALARI ÖDÜLLENDİRDİ

Geçtiğimiz 20 yıl boyunca, Türkiye ve Dünya’da, küresel markalar için yenilik ve mükemmelliği takip eden ve üyelerini mükemmelliğe ulaştırmak için destek olan derneğimiz 20. Yılında, sektörün enlerini gerçekleştirdiği anket ile belirledi.

Ödüller, hızla gelişen iletişim ekosisteminde teknolojiyi en iyi ve en uygulanabilir kullanan dünya standartlarında firmalarımıza 18 kategoride verildi.

Teknoloji ve partnerlik ile birbirine bağlı firmalarımız global pazarın merkez üssüdür ve dünyanın her yerindeki telekom şirketleri firmalarımızın gücünü gerçekten anlamışlardır. Ödüllerin ana amacı var olan azmin fark edilerek çoğalmasını sağlamaktır.

TUYAD’ın temeli, teknoloji içeren mesleklerin tüm toplum için üstün başarı sağlaması ve hizmetin her birey için ekonomik seviyelerde uygulanabilir olmasıdır. Bu çerçevede çalışma yapan tüm kurum ve kuruluşlar, bireyler bizler için önem teşkil etmektedir. Uluslararası düzeyde adil, saygı duyulan ve herkese açık, ucuz, bağımsız bir rekabet sağlamak ve bunun oluşumu için adım atan tüm bireyler partnerimizdir.

Derneğimiz, ilk defa düzenlediği bu ödül etkinliği ile tarafsızlık ilkesine bağlı kalmıştır. Misyonumuzun bir parçası olarak, yetenekleriyle tüketiciye, kamu hizmetine ve kurumlara katkıda bulunan pazarlama ve iletişim profesyonellerinin çabalarını teşvik ediyor ve destekliyoruz.

Yapılan anket ve jüri üyelerinin kararı ile verilen ödüller, kazananlara bir fark edilme, takdir edilme, takdir ile bakış, sağlayacaktır. Telekomünikasyon sektörüne hizmet eden tüm firmalarımızın çalışmalarını destekliyor ve çalışmalarında başarılarının devamını diliyoruz.

TUYAD ödülleri;

Derneğimizin kuruluşunun 20. yılında sektör firmalarımız arasında yapılan anket sonuçları göz önünde bulundurulmuş ve jüri üyelerimizce değerlendirilerek firmalarımıza ödülleri hazırlanmıştır. Uydu telekomünikasyon sektörünün en prestijli ödülleri hak eden firmalarımıza teşekkürümüz tamdır.

Yeni teknoloji, inovasyon gibi doğrudan başarı unsurları bu ödüllere layık görülmüştür.

Yeni nesil ekipmanları ile sektöre hizmet etmeye devam eden firmalarımız tespit edildi.  KA band uydu internet sistemlerinin elektronik aksamları ile de üretim ve AR-GE ödülleri ile hedeflere daha hızlı koşmaya yöneltti.

Uydu sistemleri ve alıcısından, TV’ye, kamera sistemlerinden kablo ve tüm aksesuar ürün gruplarına kalitenin toplum nezdinde farkındalığın geliştirmesine katkı sağlayan tüm markalarımız gururumuzdur.

Pay TV platformlarımız yurt dışı merkezli rakiplerine rağmen gelişmede büyük başarı göstermiştir.

Bu ödülle beraber ülkemizde var olmuş markaların hedeflerine daha hızlı ulaşacağına inancımız tamdır.

TUYAD 2020 ÖDÜLLERİ;

 1. EN ÇOK BÜYÜYEN MARKABOTECH
 2. EN YENİLİKÇİ MARKA GESSAT
 3. EN BİLİNEN MARKA NEXT&NEXTSTAR
 4. EN BİLİNEN IPTV MARKASI REDLINE
 5. EN ÇOK TEKNOLOJİ YATIRIMI YAPAN FİRMA ATMACA
 6. EN GENİŞ ÜRÜN GAMI SUNAN MARKA GOLDMASTER
 7. EN ÇOK PERFORMANS GÖSTEREN MARKA NETA
 8. EN ÇOK TEKNOLOJİ PROJESİ ÜRETEN MARKA PROFEN
 9. MURAT ŞENGİZ / YILIN CEO’SU (NETA)
 10. EN İYİ MÜŞTERİ DENEYİMİ SUNAN MARKA TURKCELL
 11. EN İYİ İNTERNET TV SERVİSİ VEREN MARKA TİVİBU
 12. ÜRETİMDE EN ÇOK İNOVASYON GÖSTEREN MARKA AMSTRAD
 13. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE EN ÇOK ÖNEM VEREN MARKA PROFİLO
 14. EN ÇOK İSTİHDAM SAĞLAYAN MARKA VESTEL
 15. EN İYİ DİJİTAL PLATFORM MARKASI D-SMART
 16. EN KURUMSAL MARKA DIGITURK
 17. EN İYİ KOÇLUK VE MENTORLUK MARKASI HEDEFKOÇ
 18. EN GÜVENİLİR MARKA SUNNY