MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Kemal TURNACI ve MOBİSAD Genel Sekreteri Murat ERTİN, TUYAD Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin ÖZAYDIN’nı TUYAD ofisimizde ziyaret etti.

STK’ların görevi olan sektörel çalışmaların iki dernek ortak işbirliği çerçevesinde yapılması. Sektör adına BTK, çeşitli Bakanlıklar, İTO ve ISO’da temsilin birlikte sağlanması, yaygın servis ve satış ağlarında yaşanan sorunların giderilmesi çalışmalarının yapılması.

Ülkemizde yerli ve milli ürünlerin yaygın hale gelme çalışmaları, imalatın desteklenmesi ve haksız rekabetin önlenmesi, ÖTV ve KDV oranlarında makul seviyelerin yakalanması, mobil operatörlerin ortak çalışma standartlarının oluşturulması.

TUYAD ve MOBİSAD projelerinin olabildiğince birlikte yürütülmesi, TYAD Projeleri Akılçelen ve Tekno Sanayi Sitesi çalışmalarında birliktelik oluşturulması hakkında adına çalışma yapılması.

MOBİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Kemal TURNACI‘nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden ÖZAYDIN, Sayın Mustafa Kemal TURNACI’ya günün anısına binaen Türk Bayrağı figürlü cam masa ağırlığı hediye etti.