Cins KEDİ ve KÖPEK üretimi bitmedikçe Sokak hayvanlarının katliamı bitmeyecektir.

Hayvan sevgisinden midir yoksa gösteriş merakından mı doğada olmayan cins kedi ve köpekleri evde beslemek? Terör değil mi hayvanların doğası ile oynamak? Sadece ticari gelir elde etmek için hayvanın genetiğini bozmak!

Bence tam bir terör! Bu da hayvanlara yapılan ve onların kimyasını bozan bir terör. Dur demek lazım. Avrupa’da veya Amerika’da neden sokaklarda başıboş kedi, köpek yok? Çünkü onlarda hayvan sadece sevgiden evde besleniyor, gösterişten değil. Hayvan hakları kanun ile değil kalp ile korunuyor.

Sokaklarda hepimizin beslediği kedi ve köpeklerde sürekli çoğalıyor onlar aslında evcil hayvanlar ve evde beslenmeliler ve ücretsiz, bedavalar. Ve ancak genetiği ile oynanıp daha şirin gösterilmişler olan, para ile satılan hayvanlar kadar şanslı değiller.

Ve iş belediyelere kalıyor. Önce kimlik oluşturuyorlar ve belki çip takıyorlar ve bunların hepsi göstermelik en acısı barınaklar işte en son yaşanan Konya katliamında gördük barınaklara giden köpeklerin sonu ölümdür. Belediyeler de kabul edilemez olmasına rağmen ancak böyle başa çıkabiliyor.

Bizler besleyip sokaklarda çoğaltıyoruz ve toplanan hayvanlar için barınaklarda yer yok, barınaklarda bakım yok ve malesef onlar için tek ve en doğrusu hayvanların gömülmesi! Konya’da yaşanan vahim durumdur ve bu ne ilk, ne de son olacak. Kesin çözüm için Yenleri oynanmış hayvanlara yasallar ile koruma getirilmelidir.

Ne farkı var hayvan kürkünden mont giyme ile genetiği oynanmış hayvan beslemenin ikisi de hayvan katliamını destekler durumda. Buna dur diyelim ve sokak hayvanlarının sokakta daha fazla üremesi yerine evlerde barındırılmasına teşvik edelim.

Köpekler ve kediler evcil hayvanlardır ve artık vahşi hayvanlar gibi sağlıklı ve doğal bir şekilde “özgür” yaşayamazlar. Genellikle korkunç, acı verici şeyler yaşar ve çok genç ölürler.

İnsanoğlu en duygusal ve acımasız canlıdır, sadece öldürmekle kalmıyoruz bir de eziyet çektiriyoruz. Hemen yasa çıkarılmalıdır, genleri ile oynanmış hayvan üretimi ve ithalatı yasaklanmalıdır. Ülkemizde böyle bir durum yoktu, eskiden bu kadar hayvan sever de yoktu, ancak kedi ve köpeğe bu kadar eziyet de olmazdı. Hepimiz TEKİR, KARABAŞ beslerdik ve hem hayvanın eziyet görmesine hem de böyle bir ortam oluşmasına müsaade etmezdik.

Tüm belediyelerin barınakları içler acısı! Hepsinde bu katliamlar yaşanıyor. Nasıl yaşanmasın! Nereye koyulacak bu kadar başıboş hayvan ve bu kadar havan dostu varken neden halen gerçek dostun genleri ile oynanmış doğal olan olduğu anlaşılamıyor?

Konya’da ve barınaklarda yapılan tüm hayvan katliamlarını kınıyor ve lanetliyoruz.

Tüm hayvan dostlarına ve kedi, köpeklere hizmet veren gönüllü ve/ya profesyonellere de sevgilerimizi iletiyoruz.

Türkiye’nin her yerinde kedi ve köpeklerin hayatlarını kurtarmak için çalışma yapan onlara bir kez daha yaşam şansı veren dostlara canı gönülden teşekkür ediyoruz. Hayvanlar mutlu ailelerin vazgeçilmez dostudur, unutmayın ve çocuğunuz gibi onların da bir canı ve duyguları olduğunun farkında olun.

Sevgi ve hoşgörü ile kalın ….

Hayrettin Özaydın