Bilişim Teknolojiler STK’lar Platformu Koordinatörü ve  TÜBİSAD Eski Yönetim Başkanı Sn. Behçet Envarlı, derneğimizde TUYAD Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hayrettin Özaydın’ı ziyaret etti.

Bilişim Sektörü için uzun yıllar emek veren Sn. Envarlı, farklı misyonlarla kurulmuş sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmeleri, gündemi oluşturan genel sorunları ve geleceğe yönelik öngörüleri tartışmaları ve mümkünse ortak bir karara varmaları için oluşturulan Bilişim Teknolojileri STK’lar Platformu ile ilgili olarak yaptığı tanımlamada amacın özellikle devlet yönetimine ulaşmak ve sorunların çözümü ile ilgili önerileri iletmek yolunda sürekli çaba göstermek olduğunu belirtti.

Sn Envarlı ile sivil toplum kuruluşlarının etkin çalışma yöntemi hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Sn Envarlı, 14 aralıkta yapacağımız Uluslararası Cubesat Vision Konferans ve Eğitim Semineri için destek vereceklerini belirttiler.

Uluslararası Cubesat Vision Yakın Yörünge Küp ve Küçük Uydu Konferansımızla ilgili olarak;

BTK da, 14 Aralık 2023 tarihinde, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, BTK, TURKSAT, TUYAD, PROFEN,ASELSAN,SASAD, QSTC Kanada, GSOA (Global Satellite Operators Association ), SIG ( Satcoms Innovation Group ), Hedef Elektronik ve Dijital Yaşam Dergisi sponsorluğu ve desteğinde Uluslararası Yakın Yörünge(LEO)- Küp Uydu ve Küçük Uydu Konferansı ve Semineri düzenlenecektir. Etkinliğimiz saat 09:00 – 17:30 arasında Ankara’da BTK Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

 

15 Aralık 2023 tarihinde de talepte bulunan firma/kuruluşlar arasında B2B toplantıları gerçekleştirilecektir.

 

Ulusal ve uluslararası arenada faaliyet gösteren sektör profesyonellerinin derin bilgi ve tecrübelerini anlatacağı konferansın yanı sıra, eş zamanlı VSAT eğitim semineri de düzenlenecektir. Eğitim seminerinde LEO uydularında geniş bant internet kullanım, kurulum, devreye alma ve LEO uydularının pazarlama konuları işlenecek olup, katılımcılara özel sertifika verilecektir.

https://cubesatvision.com/seminer/

 

Kayıt ve bilgi için Cubesat Vision web sayfamızı inceleyebilirsiniz:

www.cubesatvision.com [1]

Derneğimiz ve derneğimize danışmanlık hizmeti veren Hedef Elektronik organizatörlüğünde gerçekleştirilecek etkinlik, sponsorlarımızın desteği ile düzenlenecektir.

Links:

——

[1] http://www.cubesatvision.com

[2] https://www.tuyad.org

https://www.facebook.com/profile.php?id=61551557957781https:/
www.instagram.com/cubesat.inchttps://
twitter.com/i/flow/login?redirect_after_login=%2Fcubesatvisionhttps://
www.linkedin.com/in/cubesat-vision-22b666296/
https://x.com/cubesatvision?s=21&t=wls-89k4Lt0BSnLfJWQYOA