TUYAD Ürün Onayı Veriyor.

Son tüketicinin bilinçli ürün sahibi olması, TV kanallarının izlenme kalitesinin korunması adına TUYAD sektör firmalarının üretim ve ithalatını yaptığı ürünlere kalite onayı vermeye başladı.

TSE ve ilgili üniversitelerin iş birliği ile LNB, Çanak Anten, Kablo, Multiswich, F-Konnektor ve Headendlerin R&TTE standartlarına uygunluğunu kontrol ederek onay belgesi hazırlanıyor.

Sektörde haksız rekabet ortamının ortadan kalkması ve son tüketicinin yanıltılmaması adına kalite ve test raporları ile uygunluk gösteren ürünlerde ‘TUYAD ONAYLI’ Logo kullanımı müsadesi verilecek.

Teknik özellikleri uygun ve ihtisas kurumunca ortak onay görmüş ürünlere onay belgesi TUYAD tarafından verilecektir.

TUYAD internet sitesinde ‘Onaylı Ürün Listesi / Beyaz Liste’ yayınlanarak ürünler tavsiye edilecektir.

İlk başvuru Türkiye ve Avrupa’da anten üretim lideri, 30’u aşkın ülkeye ihracat yapan GESSAT firması tarafından yapıldı.

Çanak Anten üretimi en üst teknoloji ile üretilen antenler için TUYAD onay müracaatını GESSAT Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdullah Gelgeç yaptı.

Örnek ürün ve laboratuvar raporları ile derneğimize müracaat edilen çanak anten ve montaj aparatları için gerekli test eşleştirmeleri ilgili kurumlar tarafından yapıldıktan sonra ürüne onay verilecektir.