TUYAD, SES Türkiye İş Geliştirme Müdürü Nejla Bilge Atila’yı Ataşehir’deki dernek merkezinde ağırladı. TUYAD Başkanı Hayrettin Özaydın ve Atila sektör, yeni projeler ve SES’in hizmetleri hakkında görüştü.

Dünyanın önde gelen uydu operatörlerinden SES’in Türkiye İş geliştirme Müdürü Nejla Bilge Atila’yı konuk etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Özaydın, ‘‘SES’in Türkiye’deki etkinliklerini arttırması sektörün gelişimi açısından da çok önemli. TUYAD olarak tüm kurumsal üyelerimizle SES’e elimizden gelen desteği sağlayacağız.’’ dedi. Sektöre ait bilgiler ve değerlendirmeleri de paylaşan Özaydın, TUYAD’ın üzerinde çalıştığı projeler hakkında da bilgiler verdi.

TUYAD’a nazik daveti için teşekkürlerini ileten SES Türkiye İş Geliştirme Müdürü Nejla Bilge Atila ise TUYAD’ın ‘TAZİS’ Projesi’ne benzer hizmetleri olan SATMED hakkında bilgi verdi. SATMED’in; e-öğrenme, tıbbi kayıtlar, sağlık bilgi yönetimi araçları, e-danışmanlık, görüntüleme ve teleradyoloji gibi pek çok tıbbi uygulamayı bir araya getiren benzersiz bir e-sağlık çözümü olduğunu belirten Atila, ‘‘SES Uydu filosu ile entegre, bağlantı sorunu olmaksızın çalışan, doktorlar ve analistlerce kullanılan bir yazılımdır.

Özellikle, erişim sıkıntısı bulunan coğrafyalar ve acil durumlarda, dünyadaki meslektaşları ile bilgi paylaşımına ihtiyaç duyan sağlık görevlileri ile sağlık hizmetlerinin gelişimini insani olarak destekleyen ülkeler tarafından kullanılmaktadır.

Tıbbi dokümantasyon, tıbbi kayıt sorgulama, e-öğrenme katkılarıyla sağlık adına çalışanların hayatını kolaylaştırmak, koşullarını iyileştirmek ve hayat kurtarmak adına onlara yardımcı olmak ise birincil amaçtır… SATMED’deki tecrübemizi TAZİS projesi için kullanmaktan ve bu projeye destek olmaktan memnuniyet duyarız.’’ diye konuştu.

SES olarak, uydudan ka band internet servisi de sunmaya başladıklarını belirten Bilge Atila, bu alandaki çeşitliliğin son tüketiciye olumlu yansıyacağını dile getirdi. Atila ayrıca, son dönemlerde insanların farklı uydulardaki kanalları izlemek için arayış ve çaba içine girdiğine dikkat çekerek daha özgür bir tv izleme çağının çok da uzak olmadığını söyledi.

Ortak çalışılabilecek projelerde gerçekleştirilecek beraberlikten memnuniyet duyacaklarını ifade eden ikili en kısa zamanda tekrar bir değerlendirme toplantısı yapma konusunda anlaştı.