Avrasya’nın tek veri merkezi fuarı olma özelliğiyle gerçekleştirilen ve veri merkezi sektöründeki büyük boşluğu doldurmaktadır.

İstanbul Fuar Merkezi‘nde açılan fuarın yurt dışı katılımcılarının ilgisi olduğu gözlemlendi. Özaydın; Fuar merkezinin İTO ya ait olmasına rağmen sektör firmalarımızın yüksek ücretlerle katılım yaptığı ve bir çok firmanın bu yüksek maliyetlerden dolayı ürün ve hizmetlerini sergileyemediğini belirtti.

Türkiye’nin kendi verisini kendi sınırları içinde barından bir ülke olmasının yanında, bölgesel bir veri merkezi konumuna erişmesine de katkı sağlamaya devam edecektir. Avrupa’nın ve geçiş merkezi ve Ortadoğu’nun teknolojiye açılan kapısı olan Türkiye veri merkezleri sektöründe lider konuma gelecektir. Yerli ve milli ürün gamının artması adına İSO çalışmalarının aktif ve zorlaştırıcı olmadığı, kolaylaştırma politikası güdüldüğünün ve yaklaşımın ülke menfaatine olduğu vurgulandı.

Katılımcı ve ziyaretçilerin işlerinde başarılar diliyor ve ülkemizde bu tür fuarların artması adına TUYAD olarak desteklerimizi sürdüreceğimizi belirtiyoruz.