Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından 9-12 Aralık tarihleri arasında Ankara’da “Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri” gerçekleştirilecek.

ATO-Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde “Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında” sloganıyla gerçekleştirilecek tanıtım günlerine 13 bakanlık, Savunma Sanayii Başkanlığı, Dijital Dönüşüm Ofisi, TÜBİTAK, KOSGEB, Türkiye Ulusal Ajansı gibi 40’ın üzerinde kurum ve kuruluştan temsilciler katılacak.

Organizasyonda hangi konularda bilgilendirmeler yapılacak?

  • Gençlere yönelik devlet destekleri
  • Proje destekleri
  • Hibeler, burslar, teşvikler
  • Fonlar ve eğitim destekleri konularında bilgilendirmeler yapılacak.

 

Devlet Sokağı

Dört gün sürecek etkinlik kapsamında genç ziyaretçiler “Devlet Sokağı”nda kamu kurumlarının stantlarını ziyaret ederek destek ve teşvikler hakkında bilgi alabilecek.

 

Tecrübe Sokağı

Katılımcılar, “Tecrübe Sokağı”nda başarılı isimlerin deneyimlerinden yararlanabilecek.

“Eğlence Sokağı”nda ise çeşitli etkinliklere katılabilecek.

Ayrıca etkinliğin açılış günü olan 9 Aralık’ta “Senforock” ücretsiz konser verecek.

 

İletişim Başkanı Altun: Devletimiz gençlerimizin her daim yanında

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun etkinliğe ilişkin yaptığı açıklamada, kamu kurumları ile gençleri bir araya getiren bu büyüklükteki bir organizasyonun ilk kez yapıldığını vurguladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Devletimiz, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin her daim tüm imkânlarıyla yanlarında. İletişim Başkanlığı olarak böylesi büyük bir organizasyonla gençlerimizin, girişimcilerimizin devletimizin sunduğu tüm devlet desteklerinden, teşviklerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için önlerini açmayı, onlara yol haritası çizerek geleceklerine en iyi şekilde yön vermelerini amaçlıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

İletişim Başkanı Altun, gençler için Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’nin düzenleneceğini belirttiği sosyal medya paylaşımında, “Gençler! Bir hayâliniz, hedefiniz, projeniz mi var?
İletişim Başkanlığımız sizleri, 9-12 Aralık’ta ATO Congresium’da düzenleyeceğimiz Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’ne bekliyor.
13 Bakanlık, 40’ın üzerinde kurum ve kuruluşumuzla; Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında!” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İletişim Başkanlığı “Gençlere Yönelik Devlet Teşvikleri”ni tanıtacak | Türkiye Cumhuriyeti | İletişim Başkanlığı (iletisim.gov.tr)