TUYAD, TEKNO SANAYİ SİTESİ kurulması hususunda Sanayi Bakanlığı ile iş birliğine gidiyor.

Toplam 500 bin m2’lik bir yerde ileri teknoloji üretiminin yapılması, depolanması ve start-up firmaları için de AR-GE imkanlarının sunulacağı konseptlerden oluşan modern bir TEKNO SANAYİ SİTESİ kurulacaktır. TUYAD Kurumsal Üyeleri tarafından yapılacak olan çalışmada her firma için 10 bin m2 kapalı alan tahsis edilecektir. Öncelikle alan tahsis, kooperatif çalışmaları yapılacak olan TEKNO SANAYİ SİTESİ için 22 kurumsal firmamızla başlangıç yapılacaktır.

IŞIK ELEKTRONİK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah OBUT ev sahipliğinde gerçekleştirilen ilk toplantıda TEKNO SANAYİ SİTESİ İcra kurulu oluşturuldu. Dinç Elektronik “CVS” Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Dinç’in İcra Kurul Başkanlığını yürüteceği kurulda IŞIK ELEKTRONİK A.Ş. “AMSTRAD” Yönetim Kurulu Başkanı Fetullah OBUT ile GES ELEKTRONİK A.Ş. “GESSAT” Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah GELGEÇ ise İcra Kurulu Üyesi olarak yer aldı. TUYAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayrettin ÖZAYDIN Proje Genel Sekreteri görevini üstlendi.

TEKNO SANAYİ SİTESİ Projesi Kurulu’nun gerçekleştirdiği ilk toplantıda bütçe, süreç ve proje genel kapsamı tartışıldı. Gerçekleştirilen son YK toplantısında da üyelerden tam destek alan projenin detayları hakkında bilgiyi ilerleyen günlerde internet sitemizden takip edebilir, öneri, görüş ve taleplerinizi tarafımıza iletebilirsiniz.