TUYAD Yönetim Kurulu Başkanımız Hayrettin ÖZAYDIN, Kurumsal Üyemiz KARADAĞ UYDU “DREAMSTAR” Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Onur TOPTAŞ’ı ofislerinde ziyaret etti.

Karadağ Uydu Sistemleri Dreambox markasının Türkiye Distribütörüdür. Dreambox Linux Uydu alıcılarının Türkiye dağıtıcılığını yapmaktadır. Ayrıca kendi markası olan Dreamstar ürünlerini Türkiye’ de üretip satışını gerçekleştirmektedir. Uydu alıcılarının yanında LNB ve uydu yan ürünlerinin ithalatını da yapmaktadır. Uydu sektöründe yaptığı projeler ve geliştirmekte olduğu teknoloji ürünleri ile sektörün lider firmalarından biridir.

TUYAD Başkanı ÖZAYDIN, KARADAĞ UYDU ziyaretinde sektördeki gelişmeler, ekonomik durumu ve sektör içi tanıtım faaliyetleri hakkında görüştü. 2019 yılında yapılması beklenilen TUYAD FREE IPTV uygulamalarına ilk olarak DreamStar ihracat yapan firma olarak yer alacak, Ölçümlendirme, Uzaktan erim ve yeni reklam mecralarının yapılması ile ilgili fikir alış verişinde bulunan TOPTAŞ ve ÖZAYDIN TURKSAT Uydu Frekans Taraması, Sektörde haksız rekabetin ortadan kalkması ile ilgili izlenilmesi gerek yoları görüştüler.

TUYAD Onaylı Ürünlerin verilme ve TUYAD’ın diğer projeleri olan “TEKNO SANAYİ SİTESİ” ,“TAZİS”, “AKILÇELEN”,hakkında görüşmeler yapan TOPTAŞ, sektöre hareket getirecek olan TUYAD FREE IPTV Projemiz için ön başvuruda bulundu.

Sayın TOPTAŞ’a TUYAD ziyaretimizden duyduğumuz memnuniyeti belirtmek ister, teşekkürlerimizi sunarız.